2026 – 50 min.

Verweesd eigendom (i.s.m. Fries Verzetsmuseum)

Film & Gesprek

In samenwerking met het Fries Verzetsmuseum vertonen we deze Nederlandse documentaire over de moeizame weg om door de nazi’s geroofde bezittingen terug te bezorgen bij hun rechtmatige erfgenamen.

  • Regie

    Piet de Blaauw
  • Gesproken talen

    Nederlands
  • Ondertiteling

    n.v.t.
Bestel tickets

Informatie

  • Land van oorsprong

    Nederland
  • Genre

    Documentaire

In samenwerking met het Fries Verzetsmuseum organiseren we op zaterdag 25 april een vertoning van de documentaire ‘Verweesd eigendom’ met aansluitend een gesprek met Friese filmmakers Piet de Blaauw en Jan Pieter Tuinstra. Gespreksleider van de middag zal journalist Asing Walthaus zijn.

‘Verweesd eigendom’, van regisseur Piet de Blaauw en interviewer Frénk van der Linden, is een boeiende documentaire over de moeizame weg om door de nazi’s geroofde bezittingen terug te bezorgen bij hun rechtmatige erfgenamen.

Decennia na de Tweede Wereldoorlog blijven families strijden om de familiestukken die hen werden afgenomen. De film toont dat restitutie vaak gaat over veel meer dan objecten: het raakt identiteit, familiegeschiedenis en historisch besef.

De documentaire volgt twee concrete zaken waarbij via de Restitutiecommissie geprobeerd wordt familiestukken terug te krijgen. Parallel daaraan volgt de film onderzoekers van Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed die actief op zoek zijn naar de nabestaanden van circa 3300 ‘verweesde objecten’ die nog altijd wachten op terugkeer.

En terwijl de tijd voortschrijdt, worden Nederlandse musea voor ongemakkelijke dilemma’s gesteld wanneer er een claim wordt gedaan op een stuk dat zij in bruikleen hebben.

Afbeeldingen

Alle voorstellingen

Zaterdag 25 april

Zaterdag 25 april

13:45 u

Blauwe Zaal

Tickets kopen