2026 – 81 min.

Slieker x IVN Leeuwarden: The Tale of Silyan

Film & Gesprek

Eerst 'The Tale of Silyan', over de onbreekbare band tussen mens en dier. Dan een bijzonder nagesprek met dé ooievaarkenner van Friesland, geleid door LC-journalist Jantien de Boer.

  • Regie

    Tamara Kotevska
  • Gesproken talen

    Macedonisch
  • Ondertiteling

    Nederlands
Bestel tickets

Informatie

  • Land van oorsprong

    Macedonië
  • Genre

    Documentaire

Op dinsdag 3 februari leggen we samen met het Instituut voor Natuureducatie & Duurzaamheid (IVN, Leeuwarden e.o.) de focus op ooievaars. Na de vertoning van de ontroerende, intieme documentaire ‘The Tale of Silyan’ gaat LC-journalist Jantien de Boer in gesprek met dé ooievaarkenner van Friesland, Haye Folkertsma. 

Voor reguliere vertoningen van ‘The Tale of Silyan’, klik hier.

Programma
19:00 Zaal open
19:30 Start ‘The Tale of Silyan’ (81′)
20:50 Start nagesprek Haye Folkertsma en Jantien de Boer (LC)
21:20 Einde programma

Over de film
Prachtige, hoopvolle film over Silyan, een witte ooievaar, en zijn ongewone vriendschap met boer Nikola en zijn vrouw Jana. Het leven is goed voor ze, in Noord-Macedonië, totdat hun idylle verstoord wordt door de harde realiteit van nieuwe overheidsmaatregelen. Nikola en Jana zijn niet langer in staat om hun gewassen te verbouwen en verkopen. Nikola’s familie vertrekt op zoek naar een beter leven naar het buitenland, maar hij blijft. Op een vuilstortplaats, zijn nieuwe werkomgeving, treft hij de ooievaar, achtergelaten met een gebroken vleugel. Terwijl Nikola de gewonde vogel verzorgt en laat herstellen, groeit hun vriendschap. Een band die zo sterk wordt, dat Nikola besluit zijn land weer om te ploegen tot vruchtbare grond.

De documentaire ‘The Tale of Silyan’ is de nieuwe film van de Oscargenomineerde filmmaker Tamara Kotevska. Ze maakte met ‘Honeyland’ indruk en doet dat met haar nieuwe documentaire opnieuw.

Naprogramma
Na de vertoning van de film is er een nagesprek met dé ooievaarskenner in Friesland: Haye Folkertsma. De heer Folkertsma zet zich al vanaf 1978 in voor ooievaars in Fryslân, onder andere via het herintroductieprogramma Het Eibertshiem in Earnewâld.  Inmiddels staat de ooievaar in Nederland- mede door toedoen van de heer Folkertsma – niet meer op de rode lijst. Het fokprogramma is dan ook gestopt. In Fryslân telden we vorig jaar 200 broedparen, waar dit in 1980 nog 0 was! Haye Folkertsma wordt geïnterviewd door LC-journalist Jantien de Boer.

Afbeeldingen

Alle voorstellingen

Dinsdag 3 februari

Dinsdag 3 februari

19:30 u

Blauwe Zaal

Tickets kopen