Bestel tickets

2026 – 130 min.

No Good Men + poëzievoordracht (i.s.m. Amnesty Leeuwarden)

Film & Gesprek

Een bijzondere inleiding op 'No Good Men': Afghaans-Nederlandse dichter en feminist Tania Akefi biedt een persoonlijke blik op de film en draagt gedichten voor in het Afghaans en Nederlands.

  • Regie

    Shahrbanoo Sadat
  • Gesproken talen

    Dari, Pasjtoe
  • Ondertiteling

    Nederlands
Bestel tickets

Informatie

  • Acteurs

    Anwar Hashimi
  • Land van oorsprong

    Duitsland
  • Genre

    Komedie en Romantiek

Wat betekent het om als vrouw naar een film te kijken waarin thema’s als mannelijkheid, macht en de verhouding tussen mannen en vrouwen centraal staan? Voorafgaand aan de vertoning van ‘No Good Men’ vertelt de Afghaans-Nederlandse dichter en feminist Tania Akefi hoe zij vanuit haar persoonlijke achtergrond en ervaringen naar de film kijkt. Na haar introductie draagt Akefi enkele van haar gedichten voor in het Afghaans. De gedichten worden vervolgens in het Nederlands vertaald. Deze avond wordt samen met Amnesty Leeuwarden georganiseerd.

Over de film
Afghanistan, 2021, kort voordat de Taliban weer aan de macht komen. Naru, de enige cameravrouw bij het belangrijkste televisiestation van Kabul, probeert de voogdij over haar driejarige zoon te behouden. Sinds ze haar overspelige man heeft verlaten, is ze er – net als de meeste Afghaanse vrouwen – van overtuigd geraakt dat er in haar land geen goede mannen bestaan. Daarom is Naru verrast wanneer Qodrat, de belangrijkste journalist van Kabul TV, haar een carrièremogelijkheid aanbiedt. Terwijl ze samen kriskras door de stad reizen om verslag te doen van de laatste dagen van vrijheid, slaan de vonken tussen hen over en begint Naru te twijfelen aan haar overtuiging. Zou er toch ergens een goede man bestaan?

Regisseur, scenarist én hoofdrolspeelster Shahrbanoo Sadat wil met ‘No Good Men’ een ander, authentieker beeld van Afghanistan laten zien, met humor en romantiek. ‘No Good Men’ opende het afgelopen filmfestival van Berlijn.

Klik hier voor reguliere vertoningen van ‘No Good Men’.

Afbeeldingen

Alle voorstellingen

Zondag 27 september

Zondag 27 september

15:30 u

Blauwe Zaal

Tickets kopen