Bestel tickets

2025 – 139 min.

I’m Still Here

De levens van Rubens (Paiva), Eunice en hun vijf kinderen veranderen abrupt en voorgoed wanneer Rubens verdwijnt. Eunice kan niet anders dan opstaan tegen het corrupte regime dat niet alleen haar gezin, maar het hele land schaadt.

  • Regie

    Walter Salles
  • Gesproken talen

    Portugees
  • Ondertiteling

    Nederlands
Bestel tickets

Informatie

  • Acteurs

    Fernanda Montenegro, Fernanda Torres, Guilherme Silveira, Valentina Herszage, Selton Mello, Luiza Kosovski, Barbara Luz, Cora Mora
  • Land van oorsprong

    Brazilië, Frankrijk
  • Genre

    Drama

Gebaseerd op de memoires van Marcelo Rubens Paiva, vertelt ‘I’m Still Here’ het waargebeurde verhaal van de verdwijning van zijn vader, voormalig congreslid Rubens Paiva, tijdens de Braziliaanse militaire dictatuur in de jaren zeventig.

De levens van Rubens Paiva’s echtgenote Eunice (Fernanda Torres) en hun vijf kinderen veranderen na de verdwijning abrupt en voorgoed. Eunice wordt gevangengenomen en onder druk gezet door het regime om haar vrienden en familie te verraden. Als ze 12 dagen later wordt vrijgelaten, zet ze alles op alles om zich af te zetten tegen het corrupte regime en te strijden voor de rechten van duizenden verdwenen, onschuldige burgers en hun families.

Regisseur Walter Salles (‘Central Station’, ‘The Motorcycle Diaries’, ‘On the Road’) is na lange tijd terug als fictieregisseur en maakt met dit krachtige portret voor het eerst in 16 jaar weer een film in zijn thuisland Brazilië, waar de film een regelrechte box office hit werd. De film ging in première tijdens het filmfestival van Venetië en actrice Fernanda Torres won voor haar rol de Golden Globe voor Beste Actrice in de categorie Motion Picture – Drama.

★★★★★ “Een van de meest emotioneel geladen en rake films die in lange tijd zijn uitgebracht”Friesch Dagblad
★★★★★ “IJzersterk familiedrama”VPRO Cinema
★★★★ “Ze kijken de verschrikkingen van de repressie recht in de ogen, maar de levenslust pakt niemand van ze af”
de Volkskrant
★★★★★ “This is one of the greatest movies about motherhood”The Times (UK)
★★★★ “Fernanda Torres draagt de film als een kroon”NRC
★★★★★ “‘I’m Still Here’ is a rare thing: a film that gives you a loving embrace while simultaneously delivering a massive gut punch” – The Standard
“Ongekend intiem en doorleefd portret”Het Parool (geeft geen sterren)

 

Afbeeldingen

Alle voorstellingen

Zaterdag 29 maart

Zaterdag 29 maart

18:40 u

Roze Zaal

Tickets kopen

Zondag 30 maart

Zondag 30 maart

15:10 u

Roze Zaal

Tickets kopen

Maandag 31 maart

Maandag 31 maart

19:30 u

Groene Zaal

Tickets kopen

Dinsdag 1 april

Dinsdag 1 april

19:30 u

Groene Zaal

Tickets kopen

Woensdag 2 april

Woensdag 2 april

14:45 u

Groene Zaal

Tickets kopen