Bestel tickets

2025 – 91 min.

Julian

Wanneer Fleur en Julian smoorverliefd op elkaar worden, besluiten ze te trouwen in alle 22 landen waar het niet-heterohuwelijk wettig is. Een ontroerend en waargebeurd liefdesverhaal.

  • Regie

    Cato Kusters
  • Gesproken talen

    Engels, Frans, Nederlands
  • Ondertiteling

    Nederlands
Bestel tickets

Informatie

  • Acteurs

    Laurence Roothooft, Nina Meurisse
  • Land van oorsprong

    België
  • Genre

    Drama

Het ontroerende en waargebeurde liefdesverhaal van Fleur en Julian – geïnspireerd op het boek van Fleur Pierets – is het speelfilmregiedebuut van de Belgische Cato Kusters. Na een vluchtige ontmoeting tijdens een concert zijn de twee vrouwen al snel smoorverliefd en ze maken plannen om met elkaar te trouwen. Er ontstaat een intrigerend idee: zou het mogelijk zijn om in elk land waar dat kan “ja” te zeggen? Project 22, naar het aantal landen waar het huwelijk tussen mensen van hetzelfde geslacht in 2017 legaal was, kreeg al snel vorm. Na amper vier ceremonies wordt hun reis abrupt onderbroken en moeten ze hun plannen onverwachts stopzetten.

Voor haar speelfilmdebuut baseerde filmmaker Cato Kusters zich op de in boekvorm verschenen memoires van Fleur Pierets, schrijver, LHBTQI+-activist en kunstenaar. Kusters schreef samen met Angelo Tijssens (‘Girl’, ‘Close’) het scenario. ‘Julian’ is de eerste productie van het productiehuis van Michiel Dhont en Lukas Dhont en is gecoproduceerd door Topkapi Film en de gebroeders Dardenne. De onderlinge chemie tussen de Belgische Laurence Roothooft (Julian) en de Franse Nina Meurisse (Fleur) versterkt de impact van het verhaal.

Afbeeldingen

Alle voorstellingen

Donderdag 11 december

Donderdag 11 december

Speeltijden volgen

Roze Zaal

Tickets kopen