Bestel tickets

1975 – 115 min.

Picnic At Hanging Rock

Klassieker in Slieker

Valentijnsdag 1900: de leerlingen van het Appleyard College maken een uitstapje naar Hanging Rock om daar een picknick te houden. Als vier meisjes een stukje gaan wandelen, keert slechts een van hen terug. ★★★★★ - The Times / The Guardian

  • Regie

    Peter Weir
  • Gesproken talen

    Engels
  • Ondertiteling

    Geen
Bestel tickets

Informatie

  • Land van oorsprong

    Australië
  • Genre

    Drama en Mysterie

Let op: de film heeft geen ondertiteling

Vier kostschoolmeisjes en hun lerares op Appleyard College trekken op Valentijnsdag de natuur in. De meisjes willen een bergwandeling maken op Hanging Rock, een 6 miljoen jaar oude rotsformatie in het Australische landschap. Van de vier verdwijnen er drie spoorloos; ook de lerares die een zoektocht naar de vermisten op touw zet, verdwijnt voorgoed.

De regisseur schildert niet alleen de verdwijning maar ook de impact die de natuurervaring heeft op de kinderen en de leraren van Appleyard College. Werden de pubermeisjes fysiek aangetrokken door de overweldigende macht van de mysterieuze rotsformatie? Werden ze wellicht – we schrijven Victoriaanse tijden – bestraft voor hun ontluikende seksualiteit?

‘Picnic at Hanging Rock’ geeft geen antwoorden, maar is een fascinerende en beklemmende evocatie van de sensuele en gevaarlijke krachten van de natuur en de onbewuste gedragingen van de mens in die natuur.

★★★★ “Prachtig opgebouwd door regisseur Weir en fraai in beeld gebracht door Russell Boyd”VPRO Cinema
★★★★★ “It’s a supernatural parable of imperial anxiety and sexual hysteria”The Guardian
★★★★★ “An eerie and profound masterpiece”The Times (UK)

Afbeeldingen

Alle voorstellingen

Donderdag 24 juli

Donderdag 24 juli

Speeltijden volgen

Roze Zaal

Tickets kopen