Bestel tickets
Foto door Isabelle Renate la Poutré

2023 – 67 min.

Inside aut

Laatste kans!

Na een vastgelopen project vraagt documentairemaker Isabelle Renate la Poutré zich af: ‘Werkt mijn hoofd soms anders dan dat van anderen?’ Dan leest ze over autisme bij vrouwen.

  • Regie

    Isabelle Renate la Poutré
  • Gesproken talen

    Nederlands
  • Ondertiteling

    n.v.t.
Bestel tickets

Informatie

  • Land van oorsprong

    Nederland
  • Genre

    Documentaire

Na een vastgelopen filmproject vraagt fotograaf en documentairemaker Isabelle Renate la Poutré zich af: ‘Werkt mijn hoofd soms anders dan dat van anderen?’ Ze leest een blogpost over vrouwen met autisme en dan begint er iets te dagen. Twee jaar lang duikt ze in dit onderwerp waarbij zich specifiek focust op autisme bij vrouwen.

In haar documentaire ‘Inside aut’ rekent ze af met het stigma en laat ze tussen de rauwe momenten door zien dat autisme ook zijn leuke en grappige kanten heeft. In de film gaat Isabelle vol overgave en met humor op zoek naar de waarheid. Ze leest zich suf, luistert podcasts en interviewt andere vrouwen over dit onderwerp. De eerlijke en soms pijnlijke gesprekken met met haar omgeving maken langzaamaan duidelijk hoe haar hoofd werkt. Wanneer ze tot slot in haar eentje naar IJsland afreist valt alles op zijn plek.

“Veel mensen, vooral vrouwen, herkennen zich in mijn verhaal en zoektocht. De maatschappij raast maar door en is ingericht op een manier die voor een bepaalde groep mensen helemaal niet werkt. Deze mensen en hun worstelingen worden vaak over het hoofd gezien en daarom is het belangrijk dat er meer aandacht komt voor neurodiversiteit. Met mijn documentaire wil ik hieraan bijdragen”, aldus Isabelle.

‘Inside aut’ is een verhaal over kracht, eigenheid en je weg vinden in een wereld die nooit stil staat.

Alle voorstellingen

Uitroepteken in rondje

Op dit moment staan er geen voorstellingen gepland